AV Shield 9 – 16th Jan

At Lakeside – all Essendon results

 first-name  last-name  age  discipline  distance  perf  wind
Liam Adams OP Run 1500 04:20.9
Dunsin Akin Ojelabi U16 Run 100 11.66 -2.8
Pemi Akin Ojelabi U18 Run 100 11.35 -2.8
David Ancrum OP Hurdles 110 17.33 -0.3
David Ancrum OP Run 100 12.99 -1.8
Brian Anderson 40+ Run 1500 05:23.2
Brian Anderson 40+ Run 100 17.27 0
Brian Anderson 40+ Walk 2000 12:07.6h
Jessie Andrew U16 Run 100 12.73 -0.4
Lachlan Attard U14 Long Jump 0 3.75m
Lachlan Attard U14 Run 1500 04:57.4
Lachlan Attard U14 Run 400 65.51
Graeme Baynes 40+ Run 400 70.94
Graeme Baynes 40+ Long Jump 0 3.62m
Rebecca Baynes U16 Run 100 15.28 -1.7
Rebecca Baynes U16 Run 400 78.76
Cameron Blair OP Hurdles 110 16.54 -0.3
Cameron Blair OP Long Jump 0 6.33m 1.3
Cameron Blair OP Run 100 11.62 -1.5
Andrew Boudrie OP Javelin 0 40.04m
Andrew Boudrie OP Discus 0 24.62m
Andrew Boudrie OP Run 400 49.73
Cara Boustead OP Run 400 61.74
Ma-ReeLou Boyle U14 Run 100 13.69 0.2
Hannah Brodie U14 Long Jump 0 3.50m 0.8
JUDE CAM U14 Hurdles 90 14.79 0.9
Aidan Canham U16 Run 100 12.68 0.4
Aidan Canham U16 Run 400 61.32
Brendan Canham U18 Run 100 12.39 0.4
Brendan Canham U18 Run 400 57.88
Chloe Castles U20 Javelin 0 25.74m
Maddison Caulfield U18 Run 400 60.73
Harvey Connor U20 Run 100 11.76 -1.5
Harvey Connor U20 Long Jump 0 6.35m
Jackson Connor U18 Long Jump 0 6.14m 1
Jackson Connor U18 Run 100 12.01 -1.8
John Cooper 40+ Run 400 74.68
John Cooper 40+ Run 100 15.95 0
John Cooper 40+ Run 1500 06:01.9
Michael Coventry OP Run 400 54.4
Vanessa D’Andrea U16 Run 400 67.64
Vanessa D’Andrea U16 Run 100 15.21 -1.7
Hayelom Dawit U18 Run 1500 04:37.5
Hayelom Dawit U18 Javelin 0 29.51m
Hayelom Dawit U18 Run 400 59.46
Montana Djatschenko U16 Run 100 13.29 0.5
Montana Djatschenko U16 Javelin 0 28.56m
Montana Djatschenko U16 Run 400 63.53
Montana Djatschenko U16 Long Jump 0 4.61m
Adem Dogan U18 Run 400 52.38
Emelia Eagling-Every U18 Long Jump 0 2.58m
Emma Files U16 Run 400 67.93
Elizabeth French OP Run 1500 05:10.4
Molly Gallagher U16 Steeple 2000 08:03.0
Olivia Gallagher U20 Run 400 64.03
Robel Gebreweld U20 Run 1500 05:52.4
Isabelle Gerardi OP Run 400 63.05
Keely Goggin U20 Run 100 14.92 0.5
Keely Goggin U20 Run 400 79.16
Esteban Gomez Rueda U18 Run 100 11.96 -1.8
Matthew Goodger OP Run 400 83.13
Matthew Goodger OP Run 1500 06:57.2
Emilie Guy U20 Run 1500 04:40.7
Melissa Hardiman OP Run 1500 07:14.5
Melissa Hardiman OP Discus 0 13.84m
Makda Harun Haji OP Run 1500 04:30.2
Danny Hawksworth OP Steeple 3000 12:21.1
Danny Hawksworth OP Run 1500 04:46.7
Danny Hawksworth OP Discus 0 14.64m
Danny Hawksworth OP Javelin 0 30.47m
Danny Hawksworth OP Walk 2000 9:13.3h
Kevin Healy U14 Run 400 83.53
Kevin Healy U14 Discus 0 22.37m
Kevin Healy U14 Javelin 0 15.29m
Kevin Healy U14 Run 100 17.6 -0.4
Kevin Healy U14 Long Jump 0 2.80m -0.6
Aaron Heaney 40+ Run 1500 05:26.9
Caroline Higham U18 Run 400 58.42
Stephanie Higham U20 Long Jump 0 3.84m
Shanelle Hodgkinson U14 Run 100 14.07 2.2
Shanelle Hodgkinson U14 Run 400 70.14
Alwyn Jones OP Javelin 0 22.43m
Alwyn Jones OP Long Jump 0 6.98m 2.6
Alwyn Jones OP Discus 0 25.38m
David Jones 40+ Run 400 86.45
David Jones 40+ Run 1500 06:22.0
Dylan Jones OP Javelin 0 27.94m
Dylan Jones OP Long Jump 0 DNS
Dylan Jones OP Discus 0 27.22m
Jeffrey Jones 40+ Run 1500 04:49.0
Lex Kananghinis U16 Long Jump 0 4.20m
Lex Kananghinis U16 Run 100 13.72 0.5
Zara Keca U18 Hurdles 100 15.15 0.9
Zara Keca U18 Run 400 61.79
Zara Keca U18 Run 100 12.73 -1.1
Zara Keca U18 Long Jump 0 5.38m 4.3
Corinne Kilpatrick U16 Run 1500 05:10.8
Christian Knox U14 Run 100 17 -1.9
Christian Knox U14 Run 400 81.87
Christian Knox U14 Hurdles 90 23.68 -0.4
Christian Knox U14 Long Jump 0 3.08m
Christian Knox U14 Run 1500 06:36.8
Christian Knox U14 Steeple 2000 09:32.2
Duncan Knox 40+ Javelin 0 30.33m
Duncan Knox 40+ Walk 2000 11:49.6h
Jara Konteh U18 Run 1500 05:02.1
Jara Konteh U18 Run 400 54.79
Jara Konteh U18 Run 100 11.64 -1.5
Yvette Koso U20 Run 100 12.88 -0.4
Yvette Koso U20 Run 400 60.38
Lucia La Terra U16 Run 400 76.36
Nina Lawson U18 Run 400 71.38
Nina Lawson U18 Run 100 13.61 -0.8
Chris Lim OP Run 400 52.04
Reinaldo Lobos-Caneleo U18 Long Jump 0 5.35m 0
Reinaldo Lobos-Caneleo U18 Run 100 12.56 -0.3
James Mahoney U16 Long Jump 0 4.46m 0.3
Stefan Mancuso U20 Pole Vault 0 3.85m
Tamara Mancuso U20 Pole Vault 0 3.25m
Joanna Margiolis U20 Javelin 0 DNS
Joanna Margiolis U20 Discus 0 14.44m
Joanna Margiolis U20 Run 100 15.85 -1
Brett Maurer OP Run 400 54.36
Brett Maurer OP Run 100 12.12 -2.8
Stella Mcnamara OP Run 1500 06:08.2
Lachlan Menara U16 Long Jump 0 6.10m
Lachlan Menara U16 Run 100 12.05 -0.3
Catherine Mendes U16 Long Jump 0 5.48m 0
Catherine Mendes U16 Run 100 12.6 -0.7
Jennifer Mendes U16 Steeple 2000 07:23.3
Jennifer Mendes U16 Run 100 14.17 -0.9
Louise Mendes U18 Javelin 0 26.61m
Louise Mendes U18 Discus 0 34.81m
Raimond Michielin U16 Run 100 12.31 -1.8
Gregory Mitchell OP Run 400 50.73
Emily Mizis U16 Run 400 67.39
Victoria Moodie OP Run 100 14.02 -0.4
Victoria Moodie OP Run 400 63.93
Victoria Moodie OP Hurdles 100 18.69 0.5
Zach Mottram U18 Run 1500 04:35.6
Stephen Murphy 40+ Run 400 89.54
Stephen Murphy 40+ Walk 2000 13:19.2h
Stephen Murphy 40+ Run 1500 06:27.8
Spartan Nandal U14 Run 100 13.36 -1.1
Spartan Nandal U14 Long Jump 0 4.49m 1.6
Toby O’Brien OP Run 1500 04:04.1
Toby O’Brien OP Long Jump 0 3.91m
Toby O’Brien OP Javelin 0 DNS
Toby O’Brien OP Discus 0 16.54m
Nneka Okpala OP Javelin 0 DNS
Nneka Okpala OP Long Jump 0 5.63m -0.1
Ayo Ore U20 Long Jump 0 5.95m 2
Ayo Ore U20 Discus 0 DNS
Meggan O’Riley OP Discus 0 21.39m
Meggan O’Riley OP Javelin 0 22.69m
Meggan O’Riley OP Long Jump 0 5.30m 1.3
Meggan O’Riley OP Long Jump 0 DNS
Jarred Palanca U16 Run 100 12.43 -0.3
Teos Papafotiou U16 Hurdles 110 15.91 -0.4
Teos Papafotiou U16 Long Jump 0 DNS
Ellen Pettitt OP Discus 0 24.31m
Ellen Pettitt OP Long Jump 0 5.38m 2.2
Ellen Pettitt OP Javelin 0 23.68m
Adrian Phelan OP Run 1500 04:24.3
Ruby Pizzo U14 Hurdles 80 13.16 -0.6
Ruby Pizzo U14 Run 100 14.04 0.2
Ruby Pizzo U14 Long Jump 0 4.46m
Stephanie Pompei OP Run 100 13.92 -1.7
Stephanie Pompei OP Run 400 67.83
Stephanie Pompei OP Javelin 0 10.93m
Kwame Porter U20 Run 400 51.86
Bianca Puglisi U14 Run 1500 05:16.7
Owen Reynolds U16 Run 400 61.16
Colin Ritchie 40+ Run 100 13.06 -0.4
Colin Ritchie 40+ Run 400 62.93
Allison Rogers U16 Run 1500 04:42.3
Mason Scott U18 Run 1500 04:18.3
Cameron Searle U18 Run 100 11.08 -1.8
Mikeala Selaidinakos U18 Run 100 12.95 0.2
Neesha Sharma U18 Run 100 14.55 2.2
Jack Tat U14 Steeple 2000 10:32.8
Jack Tat U14 Run 1500 06:13.1
Jack Tat U14 Javelin 0 12.59m
Jack Tat U14 Run 400 73.35
Asmelash Tesema OP Run 1500 04:23.9
Asmelash Tesema OP Run 400 59.03
Asmelash Tesema OP Javelin 0 19.27m
Muse Tesema U18 Run 400 54.8
Muse Tesema U18 Javelin 0 16.12m
Muse Tesema U18 Run 1500 04:19.7
Justijana Tonti-Filippinii OP Walk 2000 12:47.2h
Steven Townsend 40+ Run 100 14.32 -2.6
Tom Vernon OP Javelin 0 DNS
Tom Vernon OP Run 1500 04:00.8
Tom Vernon OP Discus 0 17.55m
Tom Vernon OP Long Jump 0 4.77m
Daniel White OP Run 1500 04:45.9
Noel White 40+ Run 1500 04:51.5
Gemma Whitty U18 Run 400 64.25
Charlotte Wilson OP Steeple 3000 10:01.5
Jack Wilson OP Run 400 51.19
James Wrout U20 Run 400 53.56
Stephanie Yeung U16 Run 400 68.81
Stephanie Yeung U16 Run 100 14.14 0.5
Isabel Young U14 Run 400 69.89