Vic titles

Essendon winners and placegetters being updated progressively, so far to Sunday

Photo – Hannah Brodie, U14 Discus gold

OPEN

1st        100m                            Christopher Mitrevski         10.62

1st        1500m                          Linden Hall                            4:08.98

1st        5000m                         Linden Hall                            15:53.96

1st        5000m                         Mitchel Brown                       14:08.26

1st        10000m                       Makda Haji                             33:05.73

1st        Steeplechase                Charlotte Wilson                    10.10.83 CLUB RECORD

1st        Triple Jump                 Meggan O’Riley                     13.03

2nd        Pole Vault                   Max Mishchenko                    5.10

2nd        Triple Jump               Nneka Okpala                         12.97

2nd        Discus                         Graham Hicks                         46.82

3rd        Triple Jump                 Denis Finnegan                       15.17

JUNIORS

1st U20 1500m                        Lauren Ryan                           4.27.12

1st U15 Triple Jump               Emily Portaro                          11.06

1st U18 Triple Jump                Catherine Mendes                11.70

1st U18 Triple Jump                 Lachlan Menara                   13.61

1st U17 100m                             Junior Mabia                         11.13

1st U16 Triple Jump                 Ruby Pizzo                              11.24

1st U16 100m Hurdles             Jude Cam                                14.58

1st U14 Discus                          Hannah Brodie                        30.49

2nd U18 100m                          Saye Morris                              10.97

2nd U18 400m                          Marcus Guglielmino              50.88

2nd U17 Triple Jump              Montana Djatschenko            11.25

2nd U16 90m Hurdles             Ruby Pizzo                              13.32

3rd U18 1500m                        Allison Rogers                         4.43.96

3rd U20 1500m                       Maddison Caulfield                4.34.77

3rd U20 Triple Jump              Benan Oztorun                        13.49

3rd U18 100m                          Catherine Mendes                   12.45

3rd U18 2000m Steeple         Corinne Kilpatrick                  7.46.74

3rd U18 Triple Jump              Timothy Benton                       13.13

3rd U20 Discus                         Louise Mendes                        40.83

3rd U18 110m Hurdles            Teos Papafotiou                      15.86

3rd U15 90m Hurdles              Emily Portaro                          14.47

3rd U14 Discus                          Kevin Healy                           32.00

3rd U14 400m                          Charlotte Baskaran                 61.84