Essendon performances Shield wk 1 & 2

All Essendon Week 1 AV Shield performances

Liam Adams MOP Run 5000 17:41.1h
Ruby Ali F16 Run 3000 11:39.8h
Lachlan Attard M14 Triple Jump 0 8.49m
Lachlan Attard M14 Run 800 02:18.9
Lachlan Attard M14 Run 200 27.5
Katherine Baynes F14 Triple Jump 0 9.11m
Charlie Blanch MOP Run 5000 16:51.6h
Charlie Blanch MOP Run 800 02:06.9
Damien Bruneau M40 High Jump 0 1.25m
Damien Bruneau M40 Shot Put 0 6.00m
Roland Burke MOP Run 5000 17:56.5h
JUDE CAM M16 Hurdles 200 29.38
JUDE CAM M16 Run 200 28.63
Maddison Caulfield F18 Run 800 2:17.0h
Maddison Caulfield F18 Run 3000 10:30.8h
John Cooper M40 Shot Put 0 7.73m
John Cooper M40 Run 800 2:52.3h
John Cooper M40 Run 200 31.03
Brooklyn Coppins F14 Shot Put 0 6.81m
Brooklyn Coppins F14 Run 200 29.52
Karolina Czajkowski F16 Run 3000 11:02.2h
Rachel D’Andrea F20 Run 200 28.61
Hayelom Dawit MOP Run 5000 17:31.3h
Hayelom Dawit MOP Run 800 2:09.1h
Chiara Dickins F16 Run 200 29.2
Chiara Dickins F16 Shot Put 0 7.29m
Chiara Dickins F16 Hurdles 200 33.31
Montana Djatschenko F16 Triple Jump 0 10.58m
Montana Djatschenko F16 Run 200 26.58
Mark Donahoo M40 Walk 3000 15:08.3
Amy Filipovic F16 Shot Put 0 6.87m
Amy Filipovic F16 Run 200 28.46
Elizabeth French FOP Run 5000 20:24.6h
Molly Gallagher F16 Shot Put 0 7.30m
Molly Gallagher F16 High Jump 0 1.50m
MARK GIGLIO M40 Shot Put 0 5.56m
Dharmanjot Gill F18 Run 200 29
Dharmanjot Gill F18 Shot Put 0 11.30m
keely goggin FOP Run 200 32.11
keely goggin FOP Triple Jump 0 7.90m
Matthew Goodger MOP Run 800 03:34.7
Marcus Guglielmino M18 Run 200 24.58
Marcus Guglielmino M18 Run 800 02:26.3
Lisa Gunn FOP Run 800 3:30.7h
Lisa Gunn FOP Run 5000 24:09.0h
Ruby Guppy F16 Shot Put 0 9.25m
Emilie Guy F20 Run 5000 17:24.5h
Sarah Guy F20 Run 5000 20:30.9h
Danny Hawksworth MOP Shot Put 0 6.04m
Danny Hawksworth MOP Hammer 0 13.06m
Kevin Healy M14 Shot Put 0 9.35m
Kevin Healy M14 Hammer 0 32.37m
Kevin Healy M14 Walk 1500 11:35.3
Kevin Healy M14 Triple Jump 0 7.17m
Kevin Healy M14 Run 200 35.01
Shanelle Hodgkinson F16 Run 200 28.65
Dominic Hoskins MOP Run 200 23.76
Dominic Hoskins MOP Run 800 02:06.2
Dominic Hoskins MOP Triple Jump 0 9.81m
Dylan Jones MOP Hammer 0 27.67m
Dylan Jones MOP Shot Put 0 10.19m
Dylan Jones MOP Triple Jump 0 10.03m
Marina Jurjevic FOP Run 5000 20:32.0h
Lex Kananghinis F16 Triple Jump 0 9.59m
Zara Keca F20 Hurdles 400 70.81
Zara Keca F20 Run 200 26.47
Zara Keca F20 Triple Jump 0 10.60m
Christian Knox M14 Run 3000 13:39.6h
Christian Knox M14 Triple Jump 0 8.61m
Christian Knox M14 Run 200 34.14
Christian Knox M14 Run 800 03:02.6
Duncan Knox M40 Walk 3000 19:03.8
Madelene Koeleman F20 Run 200 27.43
Yvette Koso F20 Shot Put 0 7.25m
Nina Lawson F18 Run 200 28.27
Chris Lim MOP Run 200 23.09
Daniel Mammoliti M16 Run 200 24.17
Joanna Margiolis FOP Triple Jump 0 6.87m
Joanna Margiolis FOP Hammer 0 14.25m
Joanna Margiolis FOP Walk 3000 24:12.0
Joanna Margiolis FOP Shot Put 0 5.86m
Joanna Margiolis FOP Run 200 33.25
Brett Maurer M40 Run 200 23.89
Donald McLaren M40 Hammer 0 19.00m
Donald McLaren M40 Shot Put 0 6.52m
Justin Mclaren MOP Run 800 02:45.5
Justin Mclaren MOP Run 5000 22:04.2h
Justin Mclaren MOP Run 200 31.32
Stella Mcnamara FOP Run 800 2:30.8h
Catherine Mendes F18 Run 200 26.55
Jennifer Mendes F18 Hurdles 400 73.06
Jennifer Mendes F18 Run 200 28.8
Louise Mendes F18 Shot Put 0 14.36m
Louise Mendes F18 Hammer 0 52.22m
Louise Mendes F18 Run 200 31.09
Christopher Mitrevski MOP High Jump 0 1.90m
Christopher Mitrevski MOP Run 200 22.13
Stephen Murphy M40 Shot Put 0 5.07m
Stephen Murphy M40 Run 200 40.08
Stephen Murphy M40 Walk 3000 19:53.6
Stephen Murphy M40 Run 5000 23:42.6h
Stephen Murphy M40 Run 800 03:20.2
Emily Newton F14 Shot Put 0 7.55m
Emily Newton F14 Run 200 32.51
Emily Newton F14 High Jump 0 1.15m
Andreas Papastergiadis MOP Run 200 28.34
Andreas Papastergiadis MOP Run 800 02:31.2
Hayley Phillips F18 High Jump 0 1.60m
Ruby Pizzo F16 Hurdles 200 32.93
Ruby Pizzo F16 Triple Jump 0 11.02m
Emily Portaro F14 Triple Jump 0 10.01m
Emily Portaro F14 Hurdles 200 34.76
Kwame Porter MOP Hurdles 400 57.5
Kwame Porter MOP Run 200 23.44
Bianca Puglisi F16 Run 800 2:29.7h
Bianca Puglisi F16 Run 3000 11:09.1h
Colin Ritchie M40 Triple Jump 0 8.96m
Colin Ritchie M40 Hurdles 400 72.63
Colin Ritchie M40 Run 200 25.8
Colin Ritchie M40 Shot Put 0 8.55m
Colin Ritchie M40 High Jump 0 1.45m
Cody Rodwell M18 Shot Put 0 11.13m
Cody Rodwell M18 Run 200 22.96
Cody Rodwell M18 High Jump 0 1.85m
Allison Rogers F18 Shot Put 0 6.26m
Colm Rothery M40 Run 200 31.7
Colm Rothery M40 Run 800 02:37.4
Nathan Ryan MOP Run 200 26.29
Muse Tesema MOP Run 800 01:57.7
Muse Tesema MOP Run 5000 16:43.3h
Gabriel Veljanovski M16 Run 200 28.71
Gabriel Veljanovski M16 Shot Put 0 7.30m
Spase Veljanovski M40 Shot Put 0 7.06m
Spase Veljanovski M40 Run 200 28.58
Harrison Williams M18 High Jump 0 1.90m
Charlotte Wilson FOP Run 5000 17:41.6h
Jack Wilson MOP Run 200 DQ

All Essendon Week 2 AV Shield performances

Ruby Ali F16 Run 1500 5:31.8h
Brian Anderson M40 Javelin 0 11.47m
Brian Anderson M40 Run 1500 5:28.9h
Brian Anderson M40 Run 100 16.77
Brian Anderson M40 Discus 0 10.38m
Brian Anderson M40 Walk 3000 19:05.8
Lachlan Attard M14 Run 1500 5:03.2h
Lachlan Attard M14 Run 400 65.25
Shannon Bain M18 Discus 0 35.55m
Graeme Baynes M40 Long Jump 0 4.05m
Graeme Baynes M40 Run 400 71.96
Rebecca Baynes F16 Run 100 14.6
Nicholas Benca MOP Run 400 57.82
Charlie Blanch MOP Run 1500 4:26.6h
James Brennan MOP Run 1500 07:15.4
Hannah Brodie F14 Long Jump 0 3.84m
Hannah Brodie F14 Discus 0 26.98m
Roland Burke MOP Run 1500 5:07.0h
Matthew Burkhardt M18 Run 100 12.35
Matthew Burkhardt M18 Javelin 0 26.02m
JUDE CAM M16 Hurdles 100 15.75
JUDE CAM M16 Run 100 12.79
Maddison Caulfield F18 Run 1500 4:39.9h
Harvey Connor MOP Javelin 0 42.27m
Jackson Connor M18 Run 100 12.31
Brooklyn Coppins F14 Javelin 0 11.21m
Hayelom Dawit MOP Run 1500 4:41.7h
Chiara Dickins F16 Run 400 01:32.5
Montana Djatschenko F16 Run 400 64.99
Montana Djatschenko F16 Javelin 0 25.93m
Montana Djatschenko F16 Run 100 12.71
Montana Djatschenko F16 Long Jump 0 4.26m
Amy Filipovic F16 Javelin 0 11.42m
Elizabeth French FOP Run 400 66.41
Nathan Gallagher M16 Run 400 63.66
Dharmanjot Gill F18 Discus 0 38.45m
Dharmanjot Gill F18 Run 100 13.97
Dharmanjot Gill F18 Javelin 0 19.93m
keely goggin FOP Run 400 74.7
keely goggin FOP Javelin 0 16.63m
Jade Guglielmino M40 Run 100 15.15
Ruby Guppy F16 Long Jump 0 3.46m
Ruby Guppy F16 Run 100 15.7
Ruby Guppy F16 Discus 0 22.08m
Ruby Guppy F16 Javelin 0 33.31m
Melissa Hardiman FOP Discus 0 14.88m
Melissa Hardiman FOP Run 1500 7:53.0h
Danny Hawksworth MOP Discus 0 16.38m
Danny Hawksworth MOP Javelin 0 29.09m
Danny Hawksworth MOP Run 1500 5:55.6h
Kevin Healy M14 Discus 0 26.98m
Kevin Healy M14 Run 100 16.38
Kevin Healy M14 Javelin 0 16.52m
Kevin Healy M14 Run 400 78.14
Dominic Hoskins MOP Run 400 51.32
David Jones M40 Run 1500 6:45.3h
Dylan Jones MOP Discus 0 36.88m
Lex Kananghinis F16 Run 100 13.69
Lex Kananghinis F16 Long Jump 0 4.55m
Manjit Kaur FOP Javelin 0 14.98m
Manjit Kaur FOP Discus 0 20.25m
Zara Keca F20 Run 400 66.58
Zara Keca F20 Run 100 12.76
Zara Keca F20 Long Jump 0 5.04m
Zara Keca F20 Hurdles 100 16.21
Christian Knox M14 Run 1500 5:57.3h
Duncan Knox M40 Javelin 0 26.29m
Duncan Knox M40 Walk 3000 18:54.7
Duncan Knox M40 Run 1500 6:44.2h
Madelene Koeleman F20 Run 100 13.16
Eduardo Lakusa M16 Run 100 12.49
Eduardo Lakusa M16 Discus 0 20.67m
Nina Lawson F18 Run 400 68.05
Nina Lawson F18 Run 100 13.06
Joanna Margiolis FOP Discus 0 14.27m
Joanna Margiolis FOP Run 100 16.68
Joanna Margiolis FOP Walk 5000 42:40.7h
Joanna Margiolis FOP Javelin 0 22.58m
Joanna Margiolis FOP Run 400 83.56
Demi Marston F16 Run 400 68.97
Demi Marston F16 Run 100 14.87
Brett Maurer M40 Run 400 53.45
Donald McLaren M40 Discus 0 20.07m
Donald McLaren M40 Javelin 0 18.35m
Justin Mclaren MOP Discus 0 12.15m
Justin Mclaren MOP Run 400 71.07
Justin Mclaren MOP Javelin 0 19.29m
Justin Mclaren MOP Run 1500 5:43.1h
Stella Mcnamara FOP Run 400 61.02
Stella Mcnamara FOP Run 100 12.98
Emily Newton F14 Run 100 15.33
Emily Newton F14 Run 400 77.35
Emily Newton F14 Long Jump 0 3.91m
Andreas Papastergiadis MOP Run 400 61.55
Andreas Papastergiadis MOP Run 1500 5:41.2h
Hayley Phillips F18 Run 100 13.22
Ruby Pizzo F16 Hurdles 90 14.81
Ruby Pizzo F16 Run 100 13.45
Ruby Pizzo F16 Long Jump 0 4.83m
Emily Portaro F14 Hurdles 80 13.98
Emily Portaro F14 Long Jump 0 4.42m
Kwame Porter MOP Run 400 52.13
Bianca Puglisi F16 Run 1500 5:03.7h
Stephanie Richards F18 Run 100 12.51
Colin Ritchie M40 Run 100 12.66
Colin Ritchie M40 Run 400 56.49
Colin Ritchie M40 Javelin 0 28.02m
Cody Rodwell M18 Long Jump 0 6.00m
Cody Rodwell M18 Javelin 0 37.23m
Allison Rogers F18 Run 400 65
Colm Rothery M40 Run 1500 5:25.9h
Nathan Ryan MOP Run 400 53.51
Gabriel Veljanovski M16 Long Jump 0 4.09m
Gabriel Veljanovski M16 Javelin 0 14.08m
Spase Veljanovski M40 Javelin 0 20.41m
Malcolm Wellington M40 Run 1500 5:37.4h
Harrison Williams M18 Run 100 11.83
Jack Wilson MOP Run 400 52.81
Jonathan Woodman MOP Run 1500 4:42.0h
James Wrout MOP Run 400 54.18
Isabel Young F16 Discus 0 21.18m
Isabel Young F16 Long Jump 0 3.88m
Isabel Young F16 Run 400 66.13